جمعیت هلال احمر استان کردستان

پنجشنبه 09 بهمن 1399

واژگونی پژو ۴۰۵ در محور قروه_دهگلان یک کشته و ۵ مصدوم به جای گذاشت

واژگونی پژو ۴۰۵ در محور قروه_دهگلان یک کشته و ۵ مصدوم به جای گذاشت

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان ؛ دکتر جلالی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اعلام کرد : ساعت ۱۴:۳۴ ظهر امروز (۲۸ مهرماه ۹۹) بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ در محور قروه_دهگلان ، متاسفانه یک نفر از هموطنان عزیزمان در دم جان باخت .

وی افزود : به علت شدت برخورد ، یکی از سرنشینان که در خودرو گرفتار شده بود پس از نیم ساعت تلاش تیم‌ امداد و نجات پایگاه گنجی جمعیت هلال احمر شهرستان قروه از لابلای انبوهی از آهن الات رها سازی گردید اما متاسفانه بر اثر شدت جراحات وارده فوت شد.

دکتر جلالی خاطرنشان کرد : ۵ نفر مصدوم این حادثه نیز توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان شهید بهشتی شهرستان قروه انتقال یافتند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در پایان با بیان توصیه هایی برای هموطنان عزیز گفت : در جاده ها با آرامش رانندگی و فاصله خود را با خودروی جلویی حفظ کنید و در صورت هرگونه حادثه احتمالی یا گرفتار شدن در برف و کولاک با تلفن ملی ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرید .

دکتر جلالی ادامه داد: در جاده‌های اصلی و مسیرهایی که امکان رسیدن امدادگران وجود دارد رانندگی کنید ، هنگام رانندگی حتما کمربند ایمنی را ببندید زیرا وسیله کارآمدی است که نقش مهم آن در کاهش ضایعات نخاعی و آسیب‌های ناشی از حوادث رانندگی، به اثبات رسیده است برای حفظ ایمنی و پیشگیری از بروز حوادث رانندگی ، همواره با سرعت‌مطمئنه رانندگی کنید.

وی افزود: فاصله مجاز و ایمن خودرو از دیگر وسایل نقلیه هنگام بارندگی، دو برابر فاصله آن در روزهای صاف و آفتابی است و برای حفظ ایمنی خود و اعتلای فرهنگ رانندگی، اصول و قوانین رانندگی را بدانیم و به نحو شایسته به آن عمل نماییم ، هنگامی که قصد رانندگی دارید از مصرف داروهای آرام‌بخش و خواب‌آور جداً خودداری نمایید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: با امدادگران و نیروهای انتظامی در امر کمک رسانی همکاری کنید و مانع فعالیت آنها نشوید ، در زمان سوانح حق تقدم درعبور و مرور ، همواره با گروه های امدادی است.

دکتر جلالی با بیان اینکه خونسردی اولین گام مقابله با حوادث است گفت: اولین اقدام در برخورد با خودرو تصادفی ، خاموش‌‌کردن موتور خودرو ، سنگ چین چرخ‌ها، گذاردن دنده در مخالف جهت شیب، کشیدن ترمز دستی و برداشتن سرباتری خودرو و تماس با نیروهای امدادی است.

ایمن_رانندگی_کنیم

منبع : مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC_ ساعد

مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *