جمعیت هلال احمر استان کردستان

یکشنبه 09 آذر 1399

آموزش و راه اندازی خانه‌های هلال هدف اصلی جمعیت هلال احمر استان کردستان در سال جاری 

آموزش و راه اندازی خانه‌های هلال هدف اصلی جمعیت هلال احمر استان کردستان در سال جاری

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان ؛ دکتر جلالی مدیرعامل این جمعیت از گسترش فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در خانه‌های هلال خبر داد و افزود : آموزش و راه اندازی خانه‌های هلال هدف اصلی جمعیت هلال احمر استان کردستان در سال جاری است .

وی خاطرنشان کرد : یکی از اهداف جمعیت هلال احمر از راه اندازی خانه‌های هلال، توانمندسازی جامعه در خصوص واکنش به موقع افراد آموزش دیده در حوادث مختلف و به حداقل رساندن تلفات جانی است .

وی با بیان اینکه خانه‌های هلال میتواند آمادگی جامعه را در برابر مخاطرات بالا ببرد ، عنوان کرد: در خانه‌های هلال می‌توان با آموزش عمومی و تخصصی ، مردم مناطق مختلف شهری و روستایی را برای خود امدادی و ارائه خدمات بشردوستانه و کمک به هم نوع در حوادث و بحران ها آماده کرد .

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان افزود: ضرورت دارد در زمینه فعال سازی خانه‌های هلال اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم تا گام های ارزشمندی برای افزایش آمادگی جوامع در مقابل حوادث و خطرات احتمالی برداریم .

دکتر جلالی در ادامه با اشاره به آموزش ۱۳۰۵ نفر در خانه های هلال استان توسط ۴۶ مربی خانم و آقا گفت : افراد آموزش دیده شامل گروه های سنی کودکان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان می باشد و تا کنون ۴۰ خانه هلال در استان آموزش های لازم را دیده اند .

وی در پایان افزود: ایجاد حلقه واصل بین توان توانگر و نیاز نیازمند از دیگر برنامه های هلال احمر است و از این رو جمعیت هلال احمر استان با تمام توان و ظرفیت خود در این راه نیز از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد .

مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *