دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
جمعیت هلال احمر در شرایط بحرانی در کنار شما است،ندای امداد 112 را به خاطر بسپارید.
 


  چاپ        ارسال به دوست

مانور لحظه صفر با بهره گیری از ابتکارات نو توسط جمعیت هلال احمر کردستان برگزارشد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از برگزاری مانور امدادی لحظه صفر بدون اطلاع قبلی از مکان و زمان عملیات خبرداد .
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر استان کردستان محمدباقر محمدی از برگزاری مانور لحظه صفر به منظور تمرین آموخته ها و آمادگی، سرعت عمل و افزایش توان عملیاتی نیروهای امدادی هلال احمر استان بدون اطلاع عوامل امدادی از مکان و زمان عملیات خبرداد .
محمدی در خصوص تشریح سناریوی طراحی شده برای مانور مذکور گفت :" یک زلزله فرضی با شدت 5/7ریشتر در منطقه زرینه اوباتوی شهرستان دیواندره در ساعت 21:00 شب بوقوع پیوسته که طی فراخوان صادره به عوامل امدادی شعب تابعه ابلاغ گردید که در سریعترین زمان ممکن بهمراه تیمهای تخصصی و تجهیزات کامل در محل حادثه حضور بهم رسانند .مبنای اولیه سناریو حضور بموقع عوامل امدادی شعب و نیز اقدام جهت برپایی اردوگاه اسکان اضطراری بوده است ".
محمدباقر محمدی عدم اطلاع قبلی از زمان و مکان مانور لحظه صفر را از خصیصه های بارز این مانور برشمرد و ابراز امیدواری کرد که برگزاری چنین مانورهایی ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت ، امکان برنامه ریزیهای مناسب جهت رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت امدادرسانی های مناسب را میسر خواهد نمود .
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان همچنین از تشکیل یک تیم ارزیاب جمعیت استان جهت ارزیابی صفر تا صد مانور مذکور خبر داد و گفت : تیم ارزیاب جمعیت استان ماموریت داشته تا از ابتدای مانور تا خاتمه آن ، نسبت به ارزیابی انجام مانور مذکور ، فعالیت تیمهای حاضر ، نحوه برپایی اردوگاه اسکان اضطراری ، هماهنگی بین عوامل مدیریتی و اجرایی اقدامات لازم را انجام نموده ، تا در اولین فرصت، ارزیابیهای مذکور جهت یافتن راهکار رفع نواقص و تقویت نقاط قوت ، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد .
محمدباقر محمدی از حضور 10 شعبه تابعه استان بهمراه 30 تیم عملیاتی در مانور مذکور سخن گفت یادآور شد که شعب تابعه استان با تجهیزات تخصصی و ناوگان ترابری اختصاصی خود در محل حادثه حضور یافته و نسبت به برپایی اردوگاه اسکان اضطراری اقدام نموده اند .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به اینکه امر امدادرسانی در هلال احمر تابع زمان ویا مکان خاصی نیست عنوان نمود: در هر لحظه از شبانه روز احتمال وقوع هر نوع حادثه ای چه طبیعی وچه غیر طبیعی وانسان ساخت وجود دارد بنابراین نیروهای جمعیت هلال احمر باید به صورت شبانه روزی از آمادگی لازم برخوردار باشند.
وی افزايش سطح آگاهي مردم در زمينه حوادث و بحران ها، نهادينه سازي و ترويج فرهنگ ايمني ،‌ ايجاد آمادگي لازم براي انجام واكنش هاي سريع و صحيح در برابر زلزله و نحوه مواجهه با اين پديده طبيعي و ايجاد حساسيت مثبت در عموم مردم به منظور كاهش تلفات و خسارات ناشي از زلزله را از اهداف برگزاري اين مانور برشمرد .
بازرس و ناظر سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ، نیز در محل مانور مذکور حضور پیدانموده و بهمراه تیم و هیات همراه نسبت به رصد و ارزیابی مراحل انجام مانور بررسیهای لازم را صورت دادند .
عرفی ، ناظر اعزامی سازمان امداد و نجات ابتکار جمعیت هلال احمر استان در برگزاری مانور مذکور را ستودنی دانست و گفت : تیمهای فراخوانده شده جمعیت هلال احمر کردستان و شعب تابعه ، باقتضاء مسافت و فاصله با محل حادثه ، با سرعت عمل مطلوب و طی زمان مناسبی در محل حادثه حضور پیدا کردند .
ناظر اعزامی سازمان امداد و نجات در خاتمه ضمن تقدیر از نظم و انسجام عوامل مشارکت کننده در مانور مذکور ، عملکرد عوامل مدیریتی و اجرایی جمعیت هلال احمر کردستان را مثبت و مطلوب ارزیابی نمود .
محمدباقر محمدی در خاتمه ضمن تقدیر از حسن حمایتهای دبیرکل و ریاست سازمان امداد و نجات در خصوص برگزاری مانور مذکور ، از حضور یکایک عوامل اجرایی و امدادی ستاد و شعب تابعه جمعیت استان تقدیر و تشکر کرد .
گفتنی است ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان ، مسئول ستاد بحران شهرستان دیواندره و جمعی از مسئولین استان و شهرستان از مانور برگزار شده بازدید بعمل آوردند .


١٢:٣٨ - چهارشنبه ٥ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٥٧٤    /    تعداد نمایش : ٥٠١خروج