دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
جمعیت هلال احمر در شرایط بحرانی در کنار شما است،ندای امداد 112 را به خاطر بسپارید.
 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره توان‌افزایی تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر کردستان در ارتفاعات«بدر» و «پریشان»

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: دوره توان افزایی تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر کردستان با حضور ۱۶۰ امدادگر و نجاتگر شعب تابعه این استان با صعود به ارتفاعات کوه‌های« بدر» و «پریشان» شهرستان قروه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی هلال احمر کردستان، محمدباقر محمدی با اشاره به حادثه خیزی استان کردستان و وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی ، آمادگی نیروها و عوامل امدادی هلال احمراستان را از ضرورت ها و اولویت های اساسی عنوان کرد و گفت: برگزاری دوره های توان افزایی، عامل مهمی در زمینه حفظ روحیه و توان امدادی و آمادگی امدادگران برای پاسخگویی بهینه به حوادث احتمالی است.
وی تمرین کار گروهی را هدف دیگر برگزاری دوره توان افزایی تیم های عملیاتی عنوان کرد و گفت: باتوجه به این که عملکرد مثبت و مناسب امدادی در ماموریت ها مستلزم کار گروهی و تیمی و وجود هماهنگی لازم بین عوامل امدادی است، برگزاری دوره های توان افزایی موجب افزایش تعامل و هماهنگی بیش از پیش و آشنایی با شرح وظایف و مسئولیت پذیری خواهد شد .
محمدی افزود: بررسی های متعددی در خصوص کوههای دارای قابلیت کوه‌پیمایی انجام شد و با برگزاری چندین جلسه در این زمینه، کوه‌های بدر و پریشان شهرستان قروه که بالای ۳ هزار متر ارتفاع دارد برای دوره توان افزایی تیم های عملیاتی انتخاب شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان درباره تشریح مراحل انجام دوره توان افزایی گفت: دوره توان افزایی در ۲ روز انجام شد که روز اول آن به پذیرش تیم های اعزامی شعب تابعه جمعیت استان و راه اندازی اردوگاه اسکان اضطراری نیروهای عملیاتی در اطراف کوه‌های بدر و پریشان اختصاص یافت و روز دوم آن به صعود تیم های نجاتگران و امدادگران حاضر در دوره توان افزایی به ارتفاعات ۳ هزار و ۳۰۰ متری کوه‌های بدر و پریشان اختصاص داشت .
وی با تشکر از هیات کوهنوردی شهرستان قروه به دلیل تعامل مثبت و ارزنده برای برگزاری دوره و همراهی نجاتگران و امدادگران جمعیت استان در صعود به این ارتفاعات ، عملکرد گروههای عملیاتی شعب تابعه جمعیت استان در دوره توان افزایی مذکور را مطلوب ارزیابی کرد .
محمدی ابراز امیدواری کرد که تداوم و استمرار دوره های توان افزایی در جمعیت هلال احمر، باعث رشد و ارتقاء توان امدادی جمعیت هلال احمر در مقابله با حوادث احتمالی شود.


١١:٢٢ - يکشنبه ١٦ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٧٣٨    /    تعداد نمایش : ٤٤٢خروج