کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

✓ برگزاری پویش جمع‌آوری پلاستیک و ته‌ سیگار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج توسط کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سنندج از برگزاری پویش جمع‌آوری پلاستیک و ته‌ سیگار توسط کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، پرسنل، اعضای هیئت علمی، اساتید و دانشجویان به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات در ساختمان شماره یک دانشگاه خبر داد.

به گزارش رابط خبری، بیژن دیوانی گفت: با اشاعه فرهنگ نه به سیگار همراهی می‌کنیم و امیدواریم این اقدام و فرهنگ‌سازی نه به سیگار و پاکسازی محوطه دانشگاه از فیلتر سیگار؛ عملاٌ در بهبود و زیباسازی دانشگاه آن چنان که شایسته و در خور یک محیط فرهنگی و شان دانشجویان باشد همگام و همراه باشیم.

دکتر قباد میمنت آبادی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج افزود: همه از مضرات سیگار اطلاع داریم اما شاید هر کسی از مضرات آن یک سوم پایانی نخ سیگار مطلع نباشد؛ همان قسمتی که به فیلتر سیگار منتهی می‌شود و به ته سیگار معروف است. قسمت سفید نرمی‌که به رغم ظاهر بی خطرش برای طبیعت و حتی انسان‌های غیر سیگاری مانند یک عامل کشنده و سمی عمل می‌کند. 

🔻وی بیان داشت: محققان در بدن ۷۰ درصد از پرندگان دریایی، ۳۰ درصد از لاک پشت ها و ماهی‌ها و همین طور دام های علف خواری که توسط علف، این ته سیگار را خورده اند سموم حاصل از ته سیگار را دیده اند که آمارها و مضرات رها کردن ته سیگار در طبیعت، جوی آب و زیر درخت تمام شدنی نیست.

دیوانی با اشاره به اهداف جمعیت هلال احمر تصریح کرد: برای نیل بسوی هدف حمایت از زندگی و سلامت انسانها بدون درنظر گرفتن هیچگونه تبعیض میان آنها، کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر سعی میکند با برگزاری این چنین برنامه‌ها و پویش هایی، دانشجویان را نسبت به حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها حساس تر و آگاه تر نماید.

🔻گفتنی است این برنامه با استقبال اهالی دانشگاه روبرو شد.

✓ رابط خبری/ ایوب اسکندری، سنندج

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان

تصاویر

مشاهده ۵۵
/
۱۴۰۲/۰۳/۰۹- ۰۰:۳۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه