کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان : خانه های هلال مراکز حیاتی مقابله با بحرانها و حوادث هستند

خانه هلال روستای "ینگیجه" بخش خاومیرآباد شهرستان مریوان ,باحضور مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان , فرماندار شهرستان مریوان ,امام جمعه شهرستان ,بخشدار خاومیرآباد,دهیار ینگیجه ,اهالی روستای ینگیجه و جمع پرشورـداوطلبان جمعیت هلال احمرشهرستان ,همزمان با افتتاح خانه های هلال سراسرکشور ,بارعایت موازین بهداشتی افتتاح شد .

خانه هلال روستای "ینگیجه" بخش خاومیرآباد شهرستان مریوان ,باحضور مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان , فرماندار شهرستان مریوان ,امام جمعه شهرستان ,بخشدار خاومیرآباد,دهیار ینگیجه ,اهالی روستای ینگیجه و جمع پرشورـداوطلبان جمعیت هلال احمرشهرستان ,همزمان با افتتاح خانه‌های هلال سراسرکشور ,بارعایت موازین بهداشتی افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان ، دکتر پیام جلالی مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان درابتدای آیین افتتاح ضمن تقدیر از حمایتهای  فرمانداری شهرستان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی ،گفت : خانه‌های هلال بمنظور توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث راه اندازی می‌شوند .

دکتر پیام جلالی افزود خانه‌های هلال پتانسیل قابل توجهی در راستای نهادینه نمودن آموزشهای همگانی و ارتقاء سطح آمادگی عموم مردم در خصوص مقابله با حوادث طبیعی و غیرطبیعی است .

جلالی اشاره کرد که   خانه هلال ، خانه مردم بوده و کلیه فعالیتهای آن مبنای مردمی و داوطلبی داشته و توسعه خانه‌های هلال می‌تواند ترویج اهداف و فعالیتهای انساندوستانه و خداپسندانه را بهمراه داشته باشد .

دکترجلالی همچنین گفت: یکی دیگر از کارکردهای ارزشمند خانه‌های هلال این است که عموم مردم را به گونه ای  آموزش داده و آماده نمایند تا در اولین لحظات پس از حوادث طبیعی و غیر طبیعی ، می‌توانند بعنوان یک امدادگر زبده و آموزش دیده عمل نموده و قبل از رسیدن نیروهای امدادرسان جلوی بسیاری از خسارتهای جانی و مالی را بگیرند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان ابراز امیدواری کرد که با عزم جدی ، برنامه ریزی مدون آموزشی و عملیاتی، همکاری و تعامل فرمانداریها و همچنین حمایتهای مردمی خانه‌های هلال توسعه یافته و بتوانند بعنوان مرکز استراتژیک و حیاتی در مقابله با بحرانها و کاستن از تلفات عمل نمایند .

فرماندار شهرستان مریوان نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از افتتاح خانه‌های هلال در استان و بویژه در شهرستان مریوان ، راه اندازی خانه‌های هلال را گامی مهم در راستای حفاظت از جان و مال مردم در بلایا و حوادث دانست .

آرتیکاس اقبال در ادامه بر لزوم تعامل بین دستگاههای اداری و حمایت از این طرح ارزشمند تاکید کرد و گفت : فرمانداریها ، بخشداریها و دهیاری‌ها تمام توان خود را در راستای ترویج و توسعه خانه‌های هلال را صرف خواهند نمود .

تصاویر

مشاهده ۳۵
/
۱۳۹۹/۰۶/۲۹- ۱۱:۰۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است