کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

برگزاری مصاحبه علمی (روش تدریس) دوره تربیت مربی آموزش های پایه داوطلبی در هلال احمر استان کردستان

برگزاری مصاحبه علمی (روش تدریس) دوره تربیت مربی آموزش های پایه داوطلبی در هلال احمر استان کردستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان ؛ صبح امروز با همت معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت استان کردستان ، مصاحبه علمی(روش تدریس) دوره تربیت مربی آموزش های پایه داوطلبی #ویژه_کارکنان در محل سالن جلسات ستاد استان برگزار شد .

دکتر جلالی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در گفتگو با روابط عمومی این جمعیت گفت : برگزیدگان مصاحبه علمی این دوره آموزشی با هدف آموزش جوامع روستایی و تقویت خانه‌های هلال ، هرکدام نسبت به آموزش امداد و کمک های اولیه در ۵ روستا اقدام خواهند کرد .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان افزود : در این دوره ۱۰ نفر از کارکنان حضور داشتند که پس از مصاحبه ، کلیه شرکت کنندگان پذیرفته شده و بعنوان مربی جمعیت هلال احمر آموزش خواهند داد .

وی خاطر نشان کرد : خانه هلال ، مرکزی است با ساختار داوطلبی بدون نیروی انسانی رسمی، پیمانی یا قراردادی در سطح محلات شهرها و روستاها که توسط اعضاء، داوطلبان، خیرین، نیکوکاران و واقفین اداره می‌شود که در استان کردستان ۶۲ خانه هلال راه اندازی شده است .

دکتر جلالی هدف از تاسیس خانه‌های هلال را تحقق شعار داوطلب محوری و بهره‌مندی از مشارکت افتخاری و داوطلبانه همه افراد متقاضی فعالیت در جمعیت هلال‌احمر به منظور ارتقاء فرهنگ داوطلبی ، توجه به صلح و دوستی، کرامت انسانها در جامعه و تقویت روحیه مدافعه گری در زمان آرامش و در مواقع بحران در راستای اهداف جمعیت هلال احمر و حمایت از زندگی و سلامت آحاد افراد جامعه دانست و عنوان کرد : خانه‌های هلال با هدف ارائه آموزشهای امدادی و اصول روشهای خدمات داوطلبانه به همگان بویژه جوانان، جذب و سازماندهی اعضاء جهت ارائه خدمات داوطلبی به نیازمندان در شرایط عادی و بحرانی در سطح محلات شهری و روستاها تشکیل شده است .

مشاهده ۶۸
/
۱۳۹۹/۰۷/۱۳- ۱۹:۵۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است