کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

✓ نجات دو جوان از رودخانه سقز توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان گفت: امروز با تلاش نجاتگران تیم سیلاب امداد و نجات شهرستان سقز دو جوان از آب های خروشان رودخانه سقز نجات یافت.

 
به گزارش روابط عمومی، مهدی خوش قدم افزود: طی تماس مردم و آتش نشانی به جمعیت هلال احمر شهرستان سقز، در خصوص احتمال غرق شدگی دو جوان در رودخانه سقز، نجاتگران تیم سیلاب هلال احمر و نجاتگران پایگاه امداد و نجات صاحب این شهرستان به محل اعزام شدند.
 
خوش قدم بیان داشت: طی عملیات ۲ ساعته و با تلاش نیروهای امدادی هلال‌احمر، دو جوان حدودا ۳۳ و ۳۵ ساله از آب های خروشان سفید رود سقز نجات یافتند. 
 
وی تصریح کرد: همزمان با انجام عملیات نجات با عوامل اورژانس نیز هماهنگی شد و پس از خارج کردن دو جوان از رودخانه، جهت انجام اقدامات درمانی به اورژانس تحویل داده شدند.
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان عنوان کرد: متاسفانه مردم بدون اینکه از مهارت کافی برای شنا کردن برخوردار باشند، برای شنا کردن وارد رودخانه‌ها شده و به دلیل فشار آب زیاد، دچار غرق شدگی می‌شوند.
 
خوش قدم افزود: از شهروندان عزیز خواهشمندیم به هیچ عنوان وارد رودخانه و آب های خروشان نشوند و به ظاهر آرام آب توجه نکنند که شاهد حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان

تصاویر

مشاهده ۲۸
/
۱۴۰۱/۰۱/۱۶- ۱۲:۲۵
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است