کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

✓ هلال احمر کردستان به بیش از ۱۷ هزار حادثه دیده در سال گذشته امدادرسانی کرد

کردستان_ مدیرعامل هلال احمر کردستان گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر کردستان در سال گذشته به بیش از ۱۷ هزار نفر در مناطق مختلف استان امدادرسانی کردند.

 
به گزارش روابط عمومی، دکتر پیام جلالی اظهار داشت: در سال گذشته، در حوادث جاده‌ای به یکهزار و ۲۲۲نفر، سیل و آبگرفتگی ۹۷، حضوری ۴۳، برف و کولاک ۱۲ هزار و ۱۱ نفر، شهری ۲۰۱ و کوهستان ۴۶ نفر امدادرسانی صورت گرفته است. 
 
وی تعداد کل حوادث به وقوع پیوسته را ۴۶۶ مورد برشمرد و ادامه داد: در سال گذشته، سه هزار و ۸۷۵ نفر اسکان داده شدند که از این تعداد سه هزار و ۱۲۰ نفر گرفتار در برف و کولاک و ۷۵۳نفر متاثر از وقوع زلزله بودند. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به فوت ۱۳۷ نفر در حوادث سال گذشته، ادامه داد: در این حوادث ۲۴۸ نفر نجات یافتند که از این تعداد ۲۲۹ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۱۹ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.
 
وی عنوان کرد: در عملیات انجام شده طی سال گذشته، ۳۸۸ دستگاه آمبولانس، ۶۷۴ تیم عملیاتی و دو هزار ۲۹۰ نفر امدادگر و نجاتگر به صحنه حوادث اعزام شده و ۱۰۵ مورد عملیات رهاسازی توسط این جمعیت صورت گرفت و همچنین ۲ عملیات امداد هوایی انجام شد.
 
دکتر جلالی بیان داشت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان به صورت شبانه روزی آماده ارایه خدمت به هموطنان هستند و در جهت سلامتی و کمک رسانی به هموطنان گام برمی‌دارند و در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با اطلاع به ۱۱۲ تیم های امدادی جهت ارائه خدمات در کمترین زمان به محل اعزام می‌شوند.
 

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان

تصاویر

مشاهده ۲۱
/
۱۴۰۱/۰۱/۲۳- ۰۹:۵۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است