کردستان
امروز چهارشنبه  ۵ مهر ۱۴۰۲

✓ نجات کوهنورد بروجردی بعد از ۱۰ ساعت عملیات نفس گیر توسط تیم های عملیاتی کردستان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: عملیات سخت و نفس گیر ۱۰ ساعته نجات کوهنورد ۳۳ ساله و گرفتار شده در کوه‌های پالنگان (مابین روستای یوزیدر - پالنگان)  ساعاتی پیش با موفقیت به پایان رسید.
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، مهدی خوش قدم افزود: در پی وقوع حادثه در ساعت ۱۱و ۲۰ دقیقه امروز صبح در کیلومتر ۳۱ محور کامیاران - پالنگان (مابین روستای یوزیدر - پالنگان) و اطلاع توسط مردم منطقه به مرکز EOC دو تیم عملیاتی کوهستان از پایگاه امداد و نجات گردنه‌ مروارید شهرستان کامیاران به محل اعزام گردید.
 
خوش قدم اظهار داشت:  در این عملیات یک دستگاه کمکدار سبک (وانت تک کابین و دوکابین، آنست) و یک آمبولانس به محل اعزام شده که این عملیات نفس گیر بعد از ده ساعت با موفقیت در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیق امشب به پایان رسید.
 
وی افزود: کوهنورد گرفتار در صخره‌های خیوال_ پالنگان بعلت ضعف عمومی‌بدن در حد فاصل روستای یوزیدر - پالنگان توسط دو تیم کوهستان جمعیت هلال احمری شهرستان کامیاران امدادرسانی شد.
 
وی بیان داشت:  مصدوم پس از امداد رسانی و انتقال به نقطه امن، توسط نیروهای جمعیت هلال احمر جهت درمان به شهرستان کامیاران انتقال یافت. 
 
شایان به ذکر است عملیات این حادثه توسط نجاتگران و پرسنل اعزامی، سید خلیل حسینی، فواد محمدی، صباح دوست محمدی، ابوبکر یوسفی، فردین احمدی و کاوه محمدی صورت گرفت.
 
✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان

تصاویر

مشاهده ۳۷
/
۱۴۰۱/۰۳/۰۱- ۰۱:۰۱
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است