کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

✓ دو مصدوم و دو فوتی در سقوط به دره خودروی تویوتا هایلوکس دو کابین در سنندج

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان گفت: حادثه واژگونی و سقوط به دره، خودروی تویوتا هایلوکس دو کابین در کوه آبیدر شهرستان سنندج، دو نفر مصدوم و دو نفر فوتی برجای گذاشت.
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، مهدی خوش قدم افزود: براساس گزارش به مرکز کنترل عملیات EOC، مبنی بر 
واژگونی و سقوط خودروی تویوتا هایلوکس دو کابین به دره در مسیر کانی شفا در پارک جنگلی آبیدر سنندج، دو نفر جان باختند و دو نفر مصدوم شدند.
 
 خوش قدم اظهار داشت: این حادثه که در بامداد امروز ۳۱ خرداد ماه سال جاری در کوه آبیدر سنندج رخ داد، تیم عملیاتی واکنش سریع جمعیت هلال احمر کردستان به محل اعزام شده و در یک عملیات سخت جان دو نفر را از مرگ نجات دادند.
 
وی بیان داشت: بر در پی این حادثه، تیم عملیاتی واکنش سریع، یک دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودروی نجات و تجهیزات امدادی و کوهستان به محل اعزام شده که پس از استقرار در محل و ارزیابی حادثه، مصدومین پس از اقدامات اولیه، بسکت شدند و فورا به جاده دسترسی کانی شفا انتقال داده شده و به اورژانس تحویل داده شدند.
 
وی عنوان کرد:  یک نفر از سرنشینان در دم فوت کرده و نفر دوم توسط تیم عملیاتی هلال احمر و اورژانس احیای قلبی ریوی شد که متاسفانه بعد از تلاش فوت کرد.
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه بیان کرد: حال حاضر حدود یک هزار امدادگر و نجاتگر سازماندهی شده در کردستان مشغول به فعالیت هستند و ۲۳ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در سطح کردستان فعال است که از این تعداد ۱۳ پایگاه ثابت در محورهای مواصلاتی و ۱۰ پایگاه پشتیبانی سیار در سطح شهرستان‌ها مستقر و آماده خدمات رسانی به حادثه دیدگان هستند.
✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان
مشاهده ۴۲
/
۱۴۰۱/۰۳/۳۱- ۱۷:۰۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است