کردستان
امروز دوشنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

✓ آغاز گام بلند جمعیت هلال احمر کردستان در اربعین حسینی جهت ارائه خدمات امدادی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان در بازدید از مرز باشماق شهرستان مریوان جهت پذیرایی از زائران اربعین حسینی گفت: جمعیت هلال احمر کردستان زیر ساخت های لازم در اربعین حسینی را در نقطه صفر مرزی مریوان، جهت ارائه خدمات امدادی آغاز کرده است.
 
به گزارش روابط عمومی، دکتر پیام جلالی افزود: آماده سازی زیرساخت های لازم جهت ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی در کردستان، مرز باشماق مریوان به همت و تلاش کارکنان، امدادگران، جوانان و داوطلبان در حال انجام است.
 
دکتر جلالی بیان داشت: ۲ محل در سطح شهرستان مریوان برای اسکان زائران و پذیرایی و خدمت رسانی به کاروان‌های اربعین حسینی در نظر گرفته شده و همچنین در نقطه صفر مرزی ایستگاهی جهت خدمت رسانی دایر می‌شود.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه با اشاره به اقدامات مهم و موثر مرز باشماق توسط جمعیت هلال احمر کردستان برای زائرین کربلا، عنوان کرد: جهت پوشش امدادی و ارائه خدمات به زائرین، تیم‌های امدادی در ۸ نقطه جاده‌های مواصلاتی و مرز آماده بوده و پایگاه‌های ثابت و سیار نیز جهت پشتیبانی و ارایه خدمات آماده هستند و همچنین اعضای جوانان در قالب تیم های سحر (سفیران حمایت‌های روانی) در کنار زائران خواهند بود.
 
دکتر جلالی اظهار داشت: جهت برنامه ریزی و برگزاری بهتر این برنامه، سایر دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان نیز اقدامات لازم را انجام داده اند.
 
وی تصریح داشت: در گذرگاه مرزی مریوان، ناوگان امدادی حضور دارد و نانوایی سیار در جمعیت هلال احمر مریوان مستقر میشود، همچنین جوانان و امدادگران از ۱۵ شهریور ماه سال جاری تا پایان همایش پیاده روی اربعین خدمات رسانی می‌کنند.
 
دکتر پیام جلالی در ادامه از زائرین اربعین خواست: در طول سفر نکته‌های پزشکی را فراموش نکنند و با توجه به گرم بودن هوا و مسیر طولانی پیاده روی اربعین، نکات پزشکی رعایت شود چرا که این مهم می‌تواند این مسیر سخت را آسان تر کرده و زائران با سلامتی بیشتری عازم این سفر معنوی شوند.
 
شایان به ذکر است در صورت لزوم، جلسه اضطراری ستاد اجرایی اربعین حسینی هلال‌احمر کردستان در مسیر مرز و مسیرهای تردد زائرین جهت تسهیل رفت وآمد آنها برگزار میشود.
 
✓روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان
مشاهده ۲۹
/
۱۴۰۱/۰۶/۱۴- ۰۸:۰۷
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است