کردستان
امروز چهارشنبه  ۵ مهر ۱۴۰۲

معاینات پزشکی بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر متقاضی حج تمتع در کردستان انجام شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: تاکنون بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر از حجاج متقاضی حج تمتع توسط حوزه معاونت درمان و توانبخشی این جمعیت با حضور پزشکان داوطلب ویزیت شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان؛

دکتر پیام جلالی افزود: با توجه به اینکه فرایند اعزام حجاج از خرداد ماه سال جاری آغاز می‌شود، معاینات ویژه در ۶ مرکز از جمله شهرستان‌های سقز، بانه، سنندج، مریوان، دهگلان و بیجار با همکاری پزشکان جمعیت هلال احمر کردستان تحت نظارت مرکز پزشکی حج و زیارت در ایام نوروز انجام شد و در ادامه معاینات، واکسیناسیون حجاج هم صورت می‌گیرد.

دکتر جلالی اظهار داشت: هدف از انجام معاینات پزشکی سنجش توانایی جسمی، روحی و روانی حجاج است که مهم است امر به دقت انجام پذیرد.

وی عنوان داشت: حجاج علاوه بر معاینه پزشکی، باید در مورد بیماری‌های احتمالی خود به پزشک معالج گزارشی را برای اطلاع از سلامتی خود به مراکز معاینه ارائه کنند. افرادی که مشکلاتی همچون ناراحتی‌های قلبی و عروقی، کلیوی و... دارند به مراکز تخصصی معرفی شده که در زمان اعزام به حج و انجام مراسم معنوی حج برای این افراد مشکلی پیش نیاید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه افزود: واکسیناسیون حجاج نیز قبل از عزیمت آنها با همکاری پزشکان متخصص و معاونت درمان و در محل درمانگاه هلال احمراستان انجام می‌شود.

تصاویر

مشاهده ۲۹
/
۱۴۰۲/۰۱/۲۰- ۰۹:۵۵
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه