کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

✓ امدادرسانی به بیش از پانصد نفر حادثه دیده در طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از امدادرسانی به بیش از ۵۰۰ نفر حادثه دیده در قالب طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، دکتر پیام جلالی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی هلال احمر در اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ گفت: از آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی از ٢٤ اسفند ۱۴۰۱ الی ۱۵ فروردین سال جاری، ۴۲ مورد حادثه به وقوع پیوسته که از این تعداد، ۲۶ مورد آن ماموریت‌های جاده‌ای بوده است. باقی موارد نیز مربوط به ماموریت‌های برف و کولاک، زلزله، کوهستان و ... بوده است.

دکتر جلالی با بیان اینکه در این ماموریت‌ها به بیش از ۵۰۰ نفر امدادرسانی شده است، اظهارکرد: توسط جمعیت هلال احمر ۱۴ نفر  اسکان اضطراری گردید و ۲۰ مصدوم به مراکز درمانی منتقل و ۸ نفر هم در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه افزود: در طی این ماموریت‌ها و عملیات، توسط تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر کردستان، ده نفر از مصدومان سوانح جاده‌ای رهاسازی شده‌اند.

وی عنوان کرد: در طرح ملی امداد و نجات نوروزی، ۵۲ تیم عملیاتی و ۳۳ دستگاه آمبولانس جهت امداد رسانی در حوادث اعزام شده و اقدامات امدادی لازم در کمترین زمان صورت گرفته است.

در حال حاضر حدود یک هزار امدادگر و نجاتگر سازماندهی شده و در حوزه جوانان و داوطلبان نیز ۱۰ هزار نفر در جمعیت هلال احمر استان کردستان عضو هستند.

۲۳ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در سطح کردستان فعال است و ۱۰ پایگاه پشتیبانی در سطح شهرستان‌ها مستقر و آماده خدمات رسانی به حادثه دیدگان هستند.

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان 

مشاهده ۶۷
/
۱۴۰۲/۰۱/۲۳- ۰۰:۰۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه