کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

✓ ارائه خدمات امدادی به بیش از ۸ هزار نفر حادثه دیده در برف و کولاک زمستان ۱۴۰۱

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: توسط نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر کردستان در زمستان ۱۴۰۱ به بیش از ۸ هزار نفر گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، دکتر پیام جلالی اظهار داشت: در طرح زمستانه ۱۴۰۱، در پایگاه‌های امداد و نجات در محورهای مواصلاتی استان ۱۴۴۳ نفر اسکان اضطراری داده شدند.

دکتر جلالی با اشاره به آماده باش تیم های عملیاتی در برف و کولاک و بارندگی، افزود: افزون بر ۹۵۰ نفر روز، از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرهای مختلف استان برای امدادرسانی به مردم در فصل زمستان و در بارش برف و کولاک به صورت شبانه روزی آماده باش بوده و به هموطنان خدمات امدادی ارائه نمودند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به اینکه در طرح امداد زمستانه ۱۵۹ عملیات صورت گرفت، بیان داشت: توسط تیم های عملیاتی که در تمام محورهای مواصلاتی این استان آماده باش بودند، به ۳۵۲ مصدوم اقدامات امدادی و درمانی ارائه گردید و تعداد ۳۵۴ بسته غذایی توزیع شد و همچنین در این مدت ۱۵۵دستگاه آمبولانس، ۵۰ دستگاه خودروی نجات و ۵۶ خودرو کمک دار در سطح استان برای امدادرسانی به هموطنان به صورت شبانه روزی فعال بوده است.

وی در ادامه عنوان کرد: مردم در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ ندای امداد برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس بگیرند.

وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر تلاش می‌کند تا فرهنگ خود امدادی را در میان مردم جامعه رواج دهد و در امر کمک رسانی به آسیب دیدگان اقدامات امدادی لازم را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

در حال حاضر حدود یک هزار امدادگر و نجاتگر سازماندهی شده در کردستان مشغول به فعالیت هستند و در حوزه جوانان و داوطلبان نیز 10 هزار نفر فعالیت دارند.

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان 

مشاهده ۶۶
/
۱۴۰۲/۰۱/۲۹- ۲۱:۰۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه