کردستان
امروز چهارشنبه  ۵ مهر ۱۴۰۲

✓ دادرسان کردستانی آماده برای شرکت در المپیاد ۱۴۰۲

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر کردستان از برگزاری یازدهمین مرحله المپیاد آماده ویژه دانش‌آموزان دادرس " دانش آموزان آماده در روز های سخت " با حضور ۲۰ تیم برتر از شهرستان‌های استان کردستان همزمان با هفته هلال‌احمر در اردیبهشت ۱۴۰۲، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، بابک قنبری گفت: یازدهمین مرحله المپیاد آماده (مهارتهای امدادی دانش آموزان هلال احمری) ویژه دادرسان در دو روز متوالی ویژه دانش آموزان دختر و پسر با حضور ۲۰ تیم برتر در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

قنبری افزود:دانش آموزان با تکیه بر مهارت های امدادی که با آموزش مستمر در مسابقات مرحله درون مدرسه ای، ناحیه‌ای و شهرستانی کسب کرده بودند به این مرحله راه پیدا خواهند کرد.

وی اذعان داشت: هم اکنون در سطح استان ، طرح دادرس در مدارس در دو بخش آزمون تئوری و عملی در حال برگزاری است و در این مرحله تیم های برتر در صورت قبولی در آزمون‌ها می‌توانند در آزمون المپیاد استانی شرکت نمایند که المپیاد استانی با حضور تیم های برتر هر شهرستان که شامل ۱۴ نفر و در کل ۲۸۰ دانش آموز میباشد، در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود که تیم های اول به مسابقات کشوری راه می یابند و جام اخلاق و بشر دوستی به تیم های منتخب اعطاء می‌گردد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه خاطر نشان کرد: در این المپیاد دانش آموزان در بخش های اسکان اضطراری، حمل گروهی مصدوم، ارزیابی اولیه و احیای قلبی و ریوی، خونریزی، پانسمان، بانداژ، شکستگی و آتل بندی حمل بک برد بر روی دست، پناه گیری و خروج ایمن، اطفای حریق به صورت عملی به رقابت خواهند پرداخته و درآزمون کتبی نیز شرکت خواهند کرد.

وی افزود: بر اساس طرح دادرس، آموزش مهارت های امدادی و بشر دوستی، برگزاری آزمون و کار بینی دانش آموزان مدارس مشارکت کننده بر عهده مربیان دادرس جمعیت هلال احمر استان است .

قنبری توضیح داد: هدف از اجرای طرح دادرس یا همان(دانش آموزان آماده در روزهای سخت) افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری ناشی از حوادث در مدارس، استفاده از ظرفیت های بالای آموزش و پرورش در بحث نیروی انسانی و فضای آموزشی جهت تربیت نیروهای متخصص، توسعه و ترویج فرهنگ خود امدادی و سازماندهی تیم های مدیریت بحران شامل دانش آموزان و ظرفیت سازی برای پاسخگویی و مقابله مناسب در زمان وقوع حوادث است.

✓ رابط خبری/ ایوب اسکندری، شهرستان سنندج

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان

مشاهده ۴۸
/
۱۴۰۲/۰۱/۲۹- ۰۰:۱۰
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه