کردستان
امروز چهارشنبه  ۵ مهر ۱۴۰۲

✓ ارائه خدمات به بیش از ۹ هزار بهره ور توسط حوزه داوطلبان هلال احمر کردستان

کردستان _ مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: بیش از ۹ هزار نفر در سال گذشته، از خدمات حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر استان بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، دکتر پیام جلالی اظهار داشت: طی سال گذشته، بیش از ۱۵۹ میلیارد و ۲۹۸ میلیون ریال در طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در این حوزه هزینه و به صورت نقدی و غیر نقدی کمک شد.

دکتر جلالی افزود: در این مدت، با اعزام کاروان‌های سلامت به روستاهای کم برخوردار،  خدمات درمانی، بهداشتی، توزیع دارو و آموزش های امدادی به صورت رایگان ارائه گردید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به مشارکت داوطلبان این جمعیت عنوان کرد: در سال گذشته در استان، ۳۷ پروژه محرومیت‌زدا و فعالیت های داوطلبی اجرا شد و همچنین با برپایی چادر و ایستگاه‌های سلامت، ایستگاه‌های جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی، طرح نیابت، حامیان سلامت و کرامت و برپایی سفره‌های مهربانی برای نیازمندان خدمات ارزشمندی صورت گرفته است.

وی در ادامه اشاره کرد: در طرح‌های فرشتگان رحمت، همای رحمت، ارمغان مهر و کاروان‌های سلامت دو هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان استان توزیع شد.

دکتر جلالی اضافه کرد: در سال گذشته توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان ۷۹۷ واحد خون جهت کمک به بیماران اهدا شده است.

دکتر جلالی، تعداد خانه‌های هلال موجود در استان را ۱۱۲ مورد برشمرد و گفت: در خانه‌های هلال ۸۰ دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه و پایه داوطلبی برای ۶۹ هزار و ۴۷۸ نفر  و ۳۰ دوره آموزش های متفرقه برای بیش از یک هزار نفر  برگزار شده است.

 وی تعداد کل بانک امانات تجهیزات پزشکی را ۱۱ مورد برشمرد و بیان داشت: از ابتدای راه‌اندازی بانک‌های امانات تجهیزات پزشکی تاکنون خدمات خوبی به جامعه هدف ارائه شده و توسط خیرین با اهدای اقلام اهدایی این امکان وجود دارد که بیماران نیازمند بتوانند از تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر استفاده نمایند.

 ✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان

تصاویر

مشاهده ۴۱
/
۱۴۰۲/۰۲/۱۶- ۱۱:۴۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه