کردستان
امروز چهارشنبه  ۵ مهر ۱۴۰۲

✓ کاروان سلامت در روستای شاهنشین شهرستان مریوان اطراق کرد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان از حضور کاروان سلامت در روستای شاهنشین شهرستان مریوان جهت ارائه خدمات پزشکی و درمانی رایگان خبر داد.

 به گزارش رابط خبری، مهندس شادمان اسدی در این باره گفت: بمناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر، روستای شاهنشین از توابع بخش سرشیو شهرستان مریوان میزبان جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر این شهرستان در قالب کاروان سلامت بود .

شادمان اسدی عنوان کرد: تیم حاضر در کاروان سلامت شامل دندان پزشک، پزشک و متخصص مامایی داوطلب به همراه یک تیم عملیاتی، فرمانده‌ها و اعضای تیم های سحر جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان بودند که برای ارائه خدمات در این روستای کم برخوردار حضور پیدا کردند و اعضای شورای اجرایی جمعیت هلال احمر مریوان در طی اجرای طرح کاروان سلامت حضور و مشارکت داشتند.

اسدی در ادامه عنوان کرد: توسط جمعیت هلال احمر در قالب کاروان سلامت خدمات پزشکی و درمانی رایگان به مردم ارائه گردید. خدماتی اعم از دندانپزشکی، ارائه نسخه دارویی به همراه دارو توسط پزشک داوطلب، خدمات مامایی، کنترل فشار خون و قند خون توسط اعضای هلال احمر ، ارایه خدمات مشاوره روانشناسی و روانشناختی توسط فرمانده تیم سحر، آموزش برپایی چادر (اسکان اضطراری)، ارائه آموزشهای مواجه با مین و مواد منفجر نشده بازمانده از جنگ توسط مربیان، آموزش امدادی به کودکان، توزیع بروشور های آموزشی و پک های بهداشتی .

شایان ذکر است مهندس شادمان اسدی در پایان با تشکر از مهمان نوازی مردم و اهالی دوست داشتنی روستای شاهنشین از توابع بخش سرشیو مریوان خاطر نشان کرد: حضور معاونین پشتیبانی و حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کردستان در کنار این کاروان خالی از لطف نبود و امیدواریم با توکل بر خدا فعالیت های مستمر این کاروان را در روستاهای کم برخوردار شهرستان مریوان شاهد باشیم.

✓ رابط خبری : وریا فلاحی، مریوان 

✓ عکاس خبری : آکو داروند

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان 

مشاهده ۹۴
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۱- ۲۲:۵۳
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه