کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲
✓ مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان خبر داد:

حضور ۲۸۰ دانش آموز کردستانی در مسابقات المپیاد دادرس مرحله استانی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: ۲۸۰ نفر از دانش آموز این استان در یازدهمین طرح ملی المپیاد دادرس مرحله مسابقات استانی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، دکتر پیام جلالی با اشاره به برگزاری مرحله استانی طرح دادرس اظهار داشت: این مسابقات با حضور تیم های برتر ۱۰ شهرستان استان در روزهای ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری در پایگاه امداد و نجات شهید کوهسار فاتحی شهرستان کامیاران برگزار شد.

دکتر جلالی افزود: اسفند سال گذشته مسابقات  در سه مرحله درون مدرسه ای، منطقه ای و شهرستانی برگزار شده است و تیم های برتر شهرستان به مسابقات استانی راه یافته و یک تیم دختران شهرستان کامیاران و یک تیم پسران شهرستان سنندج  در مسابقات مرحله استانی  به مرحله کشوری راه یافتند.

وی با بیان اینکه در مرحله استانی این رقابت‌ها ده تیم دختران و ده تیم پسران حضور دارند، بیان داشت: تیم ها در آزمون کتبی و کارهای عملی همچون ارزیابی مصدوم، خونریزی پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی و حمل مصدوم انفرادی و در کارهای عملی گروهی از جمله اسکان اضطراری، پناهگیری و خروج ایمن و حمل مصدوم گروهی؛ با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه افزود: دادرس مخفف «دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت» است که سازمان جوانان جمعیت هلال احمر این طرح را با هدف خود امدادی، دگرامدادی، ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، کمک به دیگران و نهادینه‌سازی این فرهنگ در بین جوانان و به خصوص دانش‌آموزان با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌کند.

دکتر جلالی عنوان کرد: دانش‌آموزان به عنوان یکی از اقشار کلیدی و مؤثر تغییر نگرش در خانواده و جامعه در راستای توسعه پایدار در مدرسه و با نظام آموزش و پرورش رشد و نمو می یابند.

به گفته معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان، در این مرحله تیم ها با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته از سوی معاونت امور جوانان در مسابقات حاضر و همچنین مسابقات جانبی نیز در کنار این مسابقات برای دانش آموزان برگزار می‌شود.

بابک قنبری یادآور شد: طرح دادرس هرسال با هدف تبیین و تقویت خود امدادی در بین دانش آموزان، شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی، افزایش روحیه کار جمعی و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان اجرا می‌شود و از موثرترین طرح های ملی هلال احمر است که دانش آموزان آموخته‌ها و داشته‌های امدادی خود را تمرین و از این مهارت ها در مواقع بحرانی در خانواده و جامعه استفاده می‌کنند.

شایان ذکر است در این مسابقات، رییس محترم سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، مدیر کل مدیریت بحران استان، کارشناس کمیته امداد و شورای معاونین از روند اجرای مسابقات بازدید نمودند و در حاشیه اجرای این طرح، مسابقات فرهنگی برگزار شد و همچنین از تیم های برتر یک تیم دختران شهرستان کامیاران و یک تیم پسران شهرستان سنندج در  مسابقات المپیاد دادرس با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی المدنی رییس محترم سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تقدیر شد.

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان 

مشاهده ۶۶
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۵- ۱۹:۱۵
/
دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 - 19:15
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه