کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

✓ دوره استانی باز آموزی مخاطرات مین در شهرستان مریوان برگزار شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان از برگزاری دوره بازآموزی آموزش و آگاهی رسانی خطرات و رفتار ایمن تر در برابر مین و مواد منفجر نشده و به جا مانده از جنگ تحمیلی ویژه مربیان جمعیت هلال احمر استان کردستان در شهرستان مریوان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، دکتر پیام جلالی گفت: با توجه به اهمیت موضوع مین و مواد منفجر نشده و به جا مانده از جنگ در مناطق جنگی که سالانه قربانی‌های زیادی را به همراه دارد، آموزش همگانی برای مردم در این نقاط مستلزم وجود مربیان مجرب، باعلم و بروز می‌باشد که شهرستان مریوان میزبان دوره بازآموزی برای مربیان استانی مبحث مین بوده است.

دکتر جلالی افزود: این دوره با تعریف سناریو آموزشی برای گروه‌های شرکت کننده به شکل عملی درآمد که این امر منجر به عملیاتی شدن آموزشها برای مربیان می‌شود و قابلیت آموزش را به سطح بالایی افزایش میدهد.

 وی در ادامه خاطر نشان کرد: سالیانه بر اثر منفجر شدن مین و مواد منفجر نشده جامانده از جنگ تعداد زیادی از خانواده‌های عزیز در مناطق مختلف استان که در گذشته نقاط جنگی بودند عزادار میشوند، باشد که با آموزش همگانی و آشنایی مردم در مواجه با مین شاهد کاهش حداکثری آسیب های ممکن باشیم.

شایان ذکر است آموزش مواجه با مین و آسیب های آن ( تروما ) توسط مربی جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان آقای محمد خوشرویی برای حاضرین در دوره در دستور کار بود که مورد استقبال مربیان مین قرار گرفت.

✓ رابط خبری/ وریا فلاحی ، مریوان 

✓ عکاس: آکو داروند

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان 

تصاویر

مشاهده ۵۴
/
۱۴۰۲/۰۳/۱۱- ۲۳:۵۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه