کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

✓ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان دهگلان برگزار شد

فرماندار شهرستان دهگلان گفت: جوانان مهمترین سرمایه و آینده سازان هر کشور و ملتی هستند.

فرماندار دهگلان با بیان اینکه مهمترین اولویت ما برنامه ریزی برای امور جوانان است افزود: گام دوم انقلاب به اهمیت نقش جوانان اشاره دارد که این امر وظایف ما را در قبال جوانان افزایش می دهد که با عزم و اراده بتوانیم مهمترین دغدغه جوانان که ایجاد اشتغال است را مهیا سازیم.

آوج، معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان در ادامه با اشاره به مسائل و مشکلات جوانان گفت: ایجاد اشتغال یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت، جوانان و خانواده‌ها است.

وی افزود: برنامه ریزی درست برای اوقات فراغت جوانان میتواند زمینه ساز ایجاد شغل و شناسایی جوانان موفق و با استعداد را بهمراه داشته باشد.

محمدی، سرپرست اداره ورزش و جوانان دهگلان در ادامه به نقش کلیدی جوانان اشاره کرد و گفت: ایجاد بستر مناسب اشتغال زایی، استفاده از ظرفیت و پتانسیل جوانان، برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان از مهمترین برنامه‌های پیش رو است.

روناک قاسمی، مسئول امور جوانان هلال احمر در ادامه جلسه افزود: اوقات فراغت در واقع یکی از راههای یافتن و بروز استعداد جوانان و نوجوانان در ایام تابستان است که هلال احمر در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، امدادی، آسیب های اجتماعی و مهارت های زندگی کسب و کار و کارآفرینی در این عرصه‌ها فعالیت دارد. 

قاسمی‌گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۲ به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان "مهار تورم، رشد تولید" یکی از اهداف جمعیت هلال احمر آموزش کسب و کار و کارآفرینی در عرصه‌های مختلف است، همچنین با توجه به اهمیت خانه‌های هلال و آموزش های همگانی در بحث امدادی و آمادگی در برابر مخاطرات در نظر داریم که در اوقات فراغت تابستان در مباحث آموزش های همگانی طرح یاس با همکاری کمیته امداد را برای دختران ۳۰ تا ۴۰ ساله تحت پوشش این نهاد را در سطح روستاهای مختلف و شهرستان انجام دهیم. 

در ادامه مسئولین ادارات در زمینه اشتغالزایی، برنامه ریزی برای اوقات جوانان، گزارشی از اقدامات و فعالیت های پیش رو ارائه دادند.

✓ رابط خبری/ جمیل ابراهیمی، دهگلان 

مشاهده ۵۹
/
۱۴۰۲/۰۳/۰۹- ۰۱:۱۲
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه