کردستان
امروز سه شنبه  ۴ مهر ۱۴۰۲

✓ ارائه خدمات امدادی به بیش از ۴۴ هزار  حادثه دیده در سال گذشته

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از ارائه خدمات امداد و نجات به بیش از ۴۴هزار نفر در مناطق مختلف استان  در طی سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، دکتر پیام جلالی گفت: با اشاره به این که  امدادگران جمعیت هلال احمر در طی سال به صورت شبانه روزی آماده باش بوده و در سوانح و عملیات امدادی حضوری فعال دارند، گفت: در سال گذشته، تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر کردستان در ۴۷۳ عملیات حضور داشته که از این تعداد، به ۱۲۰۷مورد حوادث جاده ای، ۶۲۲۲ مورد برف و کولاک، ۳۵۲۷۵ مورد خدمات مناسبتی، ۲۸ نفر کوهستان، ۱۵۰۰ نفر زلزله، ۳۱۴ نفر سیل و آبگرفتگی و... امدادرسانی صورت گرفته است.

وی تعداد کل حوادث به وقوع پیوسته را ۴۷۳ مورد برشمرد و ادامه داد: در سال گذشته، ۳۱ هزار و ۹۶۳ نفر اسکان داده شدند که از این تعداد ۱ هزار و ۴۴۰ نفر گرفتار در برف و کولاک و سی هزار و ۴۹۷ نفر در مناسبت های مختلف مانند اربعین حسینی ، عید فطر و... بوده و همچنین ۳۶۷ بسته غذایی در بین هموطنان اسکان یافته توزیع شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به حوادث در سال گذشته عنوان کرد: در حوادث سال گذشته، ۲۲۲ نفر نجات یافتند که از این تعداد ۱۹۲ نفر به مراکز درمانی منتقل و سی نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

دکتر جلالی در ادامه افزود: در عملیات انجام شده طی سال گذشته، ۴۱۱ دستگاه آمبولانس، ۶۷۰ تیم عملیاتی و دو هزار و ۳۱۷ نفر امدادگر و نجاتگر به صحنه حوادث اعزام شده و ۱۴۹ مورد عملیات رهاسازی توسط این جمعیت صورت گرفت و همچنین ۳ عملیات اطفا حریق انجام شد.

وی بیان داشت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به هموطنان هستند و در جهت سلامتی و کمک رسانی به هموطنان گام برمی‌دارند و در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با اطلاع به ۱۱۲ تیم های امدادی جهت ارائه خدمات در کمترین زمان به محل اعزام می‌شوند.

✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان 

مشاهده ۶۰
/
۱۴۰۲/۰۲/۰۴- ۱۲:۱۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه