کردستان
امروز چهارشنبه  ۵ مهر ۱۴۰۲

✓ برگزاری دوره عمومی امداد و عمومی نجات در شهرستان بانه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه از آغاز دوره عمومی امداد و عمومی نجات ویژه برادران توسط هلال احمر شهرستان بانه خبر داد.
 
به گزارش رابط خبری، اسماعیل رحیمی‌گفت: در این دوره آموزشی ۱۶۰ ساعته جهت رعایت پروتکل های بهداشتی،  ۲۰ نفر از فراگیران امدادی به منظور آموزش مباحث امدادی شرکت دارند. 
 
رحیمی عنوان کرد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی، آمادگی بیشتر جهت پاسخگویی به حوادث و سوانح احتمالی بوده و در این دوره آموزشی فراگیران پذیرفته شده در آزمون ورودی دوره مقدماتی که در ماه‌های تیر و مرداد سال جاری برگزار شد، با نقش و وظایف و جایگاه امدادگر در جمعیت هلال احمر و سازمان‌های بین المللی امدادی و پایه کمک های اولیه آشنا شده‌اند.
 
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه افزود: به فراگیران در این دوره قوانین و مقررات امداد و نجات، مروری بر مباحث حمل و انتقال مصدوم، نحوه برخورد با مصدومان تروما، داروشناسی و ...  آموزش داده میشود.
 
رحیمی تاکید کرد: بزرگترین و اصلی‌ترین رسالت امداد و نجات بحث آموزش و توانمند سازی نجاتگران و امدادگران در انجام امور امدادی می‌باشد که جمعیت هلال احمر بانه با برخورداری از مربیان زبده و نجاتگران مشوق در امر آموزش کارنامه درخشانی را در سوابق خود به ثبت رسانده است.
 
وی در پایان اذعان داشت: پس از برگزاری دوره آموزش تکمیلی امداد و نجات و آزمون‌های عملی و تئوری، گواهینامه تکمیلی امدادگری به فراگیران اعطا میشود. 
 
✓ رابط خبری/ محمد رشید دوست، شهرستان بانه
✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان

تصاویر

مشاهده ۱۲۳
/
۱۴۰۰/۰۶/۳۱- ۲۲:۴۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است