کردستان
امروز چهارشنبه  ۵ مهر ۱۴۰۲

✓ برگزاری دوره تخصصی پایه حمایت های روانی در بلایا ویژه امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان سنندج

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سنندج ضمن بازدید از روند برگزاری دوره آموزشی تخصصی پایه حمایت های روانی در رویارویی با حوادث و بلایا برای امدادگران برادر از مدرس این دوره دکتر ارسلان احمدی با اهدای لوح تقدیر، قدردانی و تشکر کرد.
 
به گزارش رابط خبری، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سنندج گفت: با بیان اینکه به دنبال حوادث طبیعی اغلب افراد درگیر حادثه هیجان‌ها و تجارب ناخوشایندی را تجربه می‌کنند که ممکن است با واکنش های مثل سردرگمی، ترس ،ناامیدی، درماندگی، بی خوابی، اضطراب ،خشم، سوگ، شوک و....همراه باشد ، تاکید کرد: کمک های اولیه روانشناختی می‌تواند یک محیط امن و آسوده را برای بازماندگان فراهم نماید.
 
بیژن دیوانی افزود: هدف از برگزاری دوره تخصصی پایه حمایت‌های روانی و اجتماعی، تربیت امدادگران و نجاتگران متخصص سازماندهی شده تیم های عملیاتی برای ارائه خدمات در حوزه حمایت های روانی و اجتماعی در حوادث و سوانح است تا بتوانند پس از بروز حوادث و بحران‌ها در ایجاد آرامش، حفظ سلامت روانی و کاهش استرس در آسیب دیگان کمک کننده باشند.
 
وی تصریح کرد: در این دوره ۲۰ نفر از امدادگران و نجاتگران این جمعیت با سرفصل های آموزشی از جمله پیامدهای روانی و اجتماعی سوانح، واکنش ها و اختلالات روانی، بهداشت روانی آسیب دیدگان، شناخت گروه‌های آسیب پذیر ، مهارت های کمک های اولیه روان شناختی و مدیریت استرس در زمان بحران آشنا شدند.
 
وی با اشاره به اینکه این دوره آموزشی به مدت ۳ روز برگزار شد، افزود: در پایان دوره در صورت کسب مهارت و توانایی‌های لازم و اخذ حد نصاب نمره قبولی، به فراگیران گواهینامه مربوطه اعطاء می‌گردد.
   
شایان ذکر است در پایان رییس‌ جمعیت هلال احمر شهرستان از خدمات مسئول آموزش و کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان سنندج به جهت کوشش در برگزاری دوره‌های مختلف همگانی و تخصصی امداد و کمکهای اولیه تقدیر و تشکر کرد.
 
✓ رابط خبری/ ایوب اسکندری، شهرستان سنندج 
✓ روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان

تصاویر

مشاهده ۱۵۵
/
۱۴۰۱/۰۶/۰۶- ۱۸:۲۴
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است